WPROWADZANIE

Przedsięwzięcie to jest multidyscyplinarnym projektem łączącym muzykę, sztuki wizualne, literaturę i naukę, skupiając je wokół wizji, która została wypracowana w manifeście „Wszystko jest jajkiem”. Manifest jest głównie skorygowaną kontynuacją wizji Salvadora Dali przedstawionej w jego Mistycznym Manifeście, która była hybrydową kombinacją fizyki jądrowej i doktryny katolickiej.

„Wszystko jest jajkiem” to esej, który opiera się na próbie zaoferowania jednoczącej metafizycznej ramy dla fragmentarycznej wiedzy ludzkiej. Koncepcja opiera się na założeniu, że cykliczność wielu zjawisk odzwierciedla biologiczne wzorce krążenia.

Łączenie sztuki, nauki i religii z metaforą narzuconego na nią jajka jest dziełem transformującym i głębokim zaproszeniem do refleksji.

Kliknij na okładkę, aby dowiedzieć się więcej

Stamtąd wyłoniło się podejście artystyczne, inspirowane koncepcją Projekt/Obiekt Franka Zappy dla jego pracy w różnych mediach. Każdy z przedstawionych projektów (w jakiejkolwiek sferze) jest częścią większego obiektu, który określa się jako mistyczny cykliczny syntetyzm. Jako taki, wystawa sztuki jest wieloaspektowa, starając się przedstawić nową perspektywę natury i znaczenia ludzkiej cywilizacji.

Ta ekspozycja nie ma ambicji bycia przytłaczającą oryginalnością, ale często ogranicza się do recyklingu istniejących pomysłów i tematów w spójnym współczesnym kontekście. Można to zilustrować, przyglądając się bliżej centralnej części ekspozycji, obrazowi nazwanemu od tematu, który zainspirował ten pokaz sztuki (Kosmologia cywilizacji). Zmienia styl wielu tematów i tematów, które zostały opracowane przez Salvadora Dali w niektórych z jego mniej znanych dzieł.

Większość prac plastycznych znajduje się pomiędzy figuracją a abstrakcją, spójnością a dezintegracją oraz formami organicznymi i technologicznymi. Łączą senne obrazy, tworząc surrealistyczne, liminalne pejzaże, próbując zbadać pokrewieństwo między praktyką naukową i artystyczną. Bardzo często zawierają elementy autobiograficzne, które ilustrują artystyczny charakter tej ekspozycji.

Dama w czerwieni i jej kryptomatyk (obraz) w Krainie Czarów (Londyn 2016).

Jeśli chcesz zobaczyć, co znajduje się w tej galerii, po prostu kliknij na drzwi. Darmowe wejście.

Temat opery, która jest częścią tego projektu, obraca się wokół porównania cyklicznej natury ludzkiej cywilizacji i naszego Układu Słonecznego. Muzyka pochodzi z sonoryzacji fal elektromagnetycznych emitowanych przez główne ciała niebieskie, które tworzą nasz Układ Słoneczny. Te chaotyczne dźwięki zostały następnie przetworzone przez synklavier w celu wytworzenia pewnych melodii, które mają sens dla ludzkiego ucha. W tych kompozycjach każdy dźwięk ma wartość, a każde działanie jest częścią uniwersalnej diapasonu, kolosalnej wibracji, która raczej wytwarza energię niż ją odbija.

Kosmologia cywilizacji. Akryl na płótnie 100 x 80 cm autorstwa Shaharee Vyaas (2021).
Zaproszenie do słuchania

Literacki aspekt tego projektu artystycznego chce zilustrować wielokulturowy aspekt cywilizacji jako fenomenu, umieszczając opowieść o Mahabharacie w bardziej współczesnym kontekście.

Wersja Kindl ASIN: B08BTH8D4C (Amazon) Wersja do druku isbn 9781636256948 ( IngramSpark )

Doszedłem do wniosku, że żaden artysta nie jest wyspą i że większość artystów po prostu chwyta wątek, w którym inni artyści musieli go porzucić. Z pokorą pomyśleć, że większość tego, co robimy, bardzo często była już zrealizowana wcześniej, a nasze dumne „inspiracje” to tylko zaktualizowana historia sztuki.

Kontakt

katalog

Prezentacja Konferencja Falowanie

shaharee.vyaas@gmail.com
Facebook / Instagram / Amazon